СТАТУТ БЛАГОДІЙНОГО ФОНДУ «ЛІКАРСЬКА СКАРБНИЦЯ» (ПРОЕКТ)
1. Загальні положення
1.1. Благодійний Фонд «Лікарська Скарбниця», надалі «Фонд», створений Українським лікарським товариством у Львові, що діє згідно статуту, зареєстрованого Управлінням юстиції Львівської обл. № ________ від _______________ 2009р.
1.2. Фонд, створений у відповідності з Законом України «Про благодійництво та благодійні організації», керується у своїй діяльності вище вказаним законом та цим Статутом.
1.3. Фонд є недержавною неприбутковою організацією головною метою якої є здійснення благодійної діяльності в інтересах лікарів.
1.4. Фонд є місцевою благодійною організацією, дія якої поширюється на місто Львів і Львівську область.
1.5. Фонд є юридичною особою, володіє відокремленим майном, має самостійний баланс, власний розрахунковий та інші рахунки в банках. Фонд, у встановленому законом порядку, має право від свого імені здобувати майнові і особисті немайнові права та нести обов’язки, бути позивачем у судах та третейському суді. Фонд не несе відповідальності у зобов’язаннях своїх членів, як і останні не несуть відповідальності у зобов’язаннях Фонду,
1.6. Засновник в процесі створення Фонду визначає персональний склад Ради Фонду та Наглядової Ради. У подальшому управління Фондом здійснює Рада Фонду.
1.7. Фонд здійснює свою діяльність на кошти та інші засоби, які отримано у вигляді доброчинних внесків від громадян, підприємств, організацій різної форми власності і в тому числі зарубіжних, а також усіх, не заборонених законом видів діяльності.
1.8. Фонд має право вступати в безпосереднє співробітництво з національними, зарубіжними та міжнародними благодійними організаціями.
1.9. Фонд має круглу та інші печатки, штампи, фірмові бланки, власну символіку.
1.10. Фонд має право на договірній (контрактній) основі використовувати працю громадян, забезпечувати її оплату та надавати інші соціально-економічні гарантії працівникам згідно чинного законодавства.
1.11. Зміни і доповнення до даного Статуту Фонду приймаються вищим органом управління та реєструються в порядку, передбаченому чинним законодавством для статутів благодійних організацій.
1.12. Територія діяльності: м. Львів і Львівська область.
1.13. Юридична адреса Фонду: м. Львів – 10, вул. Кармелюка,3.
2. Мета та предмет діяльності Фонду
2.1. Фонд створений з метою проведення багато планової діяльності спрямованої на забезпечення якісного рівня життя та гармонійного розвитку лікарів у першу чергу тих, які мають проблеми зі здоров’ям або перебувають у несприятливій соціальній ситуації, а також здійснення інших видів діяльності спрямованої на забезпечення інтересів суспільства.
2.2. Предметом і завданнями діяльності Фонду є:
• покращення стану здоров’я, сприяння соціальній реабілітації, покращення матеріального забезпечення лікарів, які в силу різних обставин обмежені у реалізації своїх прав та законних інтересів;
• сприяння розвитку охорони здоров’я, проведення профілактичних заходів пропагування здорового способу життя, участь у наданні медичної допомоги особам, які у силу фізичних, психічних, матеріальних чи інших особливостей потребують підтримки;
• сприяння розвитку медичної та соціальної науки і освіти, надання допомоги особам, які в силу фізичних, психічних, матеріальних чи інших особливостей потребують підтримки; реалізація культурно-мистецьких та рекреаційних програм для неповносправних лікарів та малозабезпечених верств населення;
• надання допомоги у розвитку видавничої справи;
• розробка та реалізація проектів та програм, спрямованих на розвиток альтернативних шляхів фінансування практичної медицини, медичної науки та видавничої діяльності;
• проведення іншої благодійної діяльності, яка не суперечить чинному законодавству
України.
2.3. Форми здійснення благодійної діяльності:
• одноразової фінансової, матеріальної та іншої допомоги;
• систематичної фінансової, матеріальної та іншої допомоги;
• фінансування конкретних цільових програм;
• допомоги на основі договорів (контрактів) про благодійну діяльність;
• дарування або дозволу на безоплатне (пільгове) використання об’єктів власності;
• дозволу на використання своєї назви, емблеми, символів;
• подання безпосередньо допомоги особистою працею, послугами чи передачі результатів особистої творчої діяльності;
* прийняття на себе витрат по безоплатному, повному або частковому утриманню об’єктів благодійництва;
* інших заходів, не заборонених законом.
2.4. У своїй діяльності Фонд не переслідує комерційних цілей і не ставить перед собою завдань по отриманню і перерозподілу прибутків між членами Фонду.
3. Члени Фонду
3.1. Дійсними членами Фонду можуть бути громадяни України, а також можуть бути громадяни інших держав, які досягли віку 18-го року, всебічно підтримують діяльність Фонду та визнають його Статут.
3.2. Засновник Фонду та члени Фонду є дійсними членами Фонду.
3.3. Членство у Фонді не має визначеного терміну.
3.4. Дійсні члени Фонду мають право брати участь у засіданнях Ради Фонду правом вирішального голосу, можуть обирати та бути обраними в керівні органи Фонду, можуть вийти з членів Фонду на основі письмової заяви.
3.5. Дійсні члени Фонду повинні виконувати свої зобов’язання перед Фондом дотримуватися у своїй діяльності Статуту Фонду та рішень Ради Фонду, не розголошувати конфіденційної інформації про діяльність Фонду.
3.6. Рада Фонду на основі письмового звернення (заяви) може приймати довільну кількість нових або звільняти за певних обставин дійсних членів Фонду.
3.7. Рішення Ради Фонду про припинення діяльності дійсного члена Фонду оскарженню не підлягає, а передані ним кошти та інші матеріальні цінності йому повертаються.
3.8. Дійсні члени Фонду можуть працювати у різноманітних програмах Фонду у якості волонтерів або оплачуваних працівників.
3.9. Рада Фонду може обирати Почесних Членів Фонду. Ними стають особи, які зробили вагомий внесок у розвиток та діяльність Фонду.
4. Структура та управління Фондом
4.1. До керівних органів Фонду належать: Рада Фонду, Виконавчого комітету та Наглядової Ради.
4.2. Засновники входять до складу Ради Фонду на остнові дійсного членства у фонді.
4.3. Засновники Фонду та її дійсні члени утворюють Раду Фонду.
4.3.1. Рада Фонду є найвищим органом правління Фонду.
4.3.2. До компетенції Ради Фонду відносяться усі аспекти діяльності Фонду. Рада Фонду:
• затвердження статуту (положення) благодійної організації, внесення змін до нього,
• обрання виконавчого та контрольного органів благодійної організації,
• затвердження благодійних програм,
• визначення основних напрямів діяльності благодійної організації,
• прийняття рішень про реорганізацію та ліквідацію благодійної організації,
• обирає Президента Фонду,
• приймає нових і звільняє дійсних членів Фонду,
• розглядає і схвалює кандидатури на посаду Виконавчого директора Фонду,
• визначає стратегію діяльності,
• розглядає та приймає окремі проекти аналізує фінансову діяльність та приймає рішення про фінансування програми,
• приймає і аналізує звіти Виконавчого комітету Фонду,
• організує внутрішній та зовнішній (незалежний) контроль роботи,
• приймає рішення про внесення змін у Статут та про припинення діяльності Фонду.
4.3.3. Усі рішення Рада Фонду приймає більшістю у 2/3 голосів від кількості присутніх дійсних членів.
4.3.4. Засідання Ради Фонду є правомочним, якщо на ньому присутні не менше 2/3 загального складу Ради Фонду.
4.3.5. Рада Фонду проводить свої засідання не рідше одного разу у три місяці. Позачергове засідання може бути скликане на вимогу Президента або дійсного члена Фонду на основі подачі останнім запиту в письмовій формі і повинно відбутися у 10-ти денний термін з дня подачі запиту.
4.3.6. Усі засідання Ради Фонду оформляються протоколом. Функції секретаря засідання послідовно виконують дійсні члени Ради фонду.
4.4. Президент Фонду обирається Радою Фонду з числа її членів терміном на чотири роки. Кількість повторних виборів на новий термін не обмежується.
4.4.1. Президент Фонду є членом Ради Фонду і має у ній один голос.
4.4.2. Президент Фонду організує і керує роботою Ради Фонду, головує на засіданні, забезпечує підготовку питань до розгляду на засіданнях, представляє Наглядовій Раді та громадськості річні звіти про діяльність Фонду.
4.4.3. Президент Фонду має право підпису на офіційних та фінансових документах Фонду.
4.4.4. Президент Фонду здійснює свої функції на громадських засадах.
4.4.5. Питання про дострокове припинення повноважень президента може бути ініційоване простою більшістю голосів членів Ради Фонду, а рішення мусить бути прийняте більшістю в 2/3 голосів.
4.5. Виконавчий комітет створюється рішенням ради Фонду з одночасним затвердженням Виконавчого директора.
4.6. Виконавчий комітет веде усю фінансову документацію Фонду, несе відповідальність за дотримання фінансового законодавства, готує фінансові звіти у державні органи, має право підпису в якості старшого бухгалтера на фінансових документах.
4.7. Виконавчий директор Фонду призначається на посаду рішенням Ради Фонду і працює на основі угоди, яка укладається на визначений термін.
4.7.1. Виконавчий директор приймає участь у засіданнях Ради Фонду.
4.7.2. Виконавчий директор може працювати на громадських засадах та отримувати оплату в розмірі, визначеному Радою Фонду.
4.7.3. Виконавчий директор у своїй діяльності підпорядковується Президенту Фонду.
4.7.4. Виконавчий директор:
• організовує роботу Фонду згідно напрямків та програм, визначених Радою Фонду
• розробляє проекти розпоряджень Фонду,
• несе відповідальність за виконання програм, фінансову та трудову дисципліну, дотримання у діяльності чинного законодавства,
• від імені Фонду вступає у відносини з державними і недержавними структурами, фізичними та юридичними особами,
• має право підпису на офіційних та фінансових документах,
• наймає та звільняє працівників,
• встановлює їм функціональні обов’язки та рівень заробітної плати,
• приймає інші рішення, необхідні в процесі діяльності.
4.7.5. Виконавчий директор готує та подає звіт про роботу в т.ч. і фінансову сторону у Раду Фонду до завершення кварталу в цілому за рік.
4.7.6. Виконавчий директор має право першого підпису на фінансових документах.
4.7.7. Правом другого підпису на фінансових документах користується головний бухгалтер, який призначається Радою Фонду за поданням Виконавчого директора.
4.8. Для виконання або керівництва проектами та програмами може визначатися (найматися на роботу) окрема особа — директор проекту/програми, яка може працювати в якості волонтера або оплачуваного працівника. Відносини з нею регламентуються трудовою угодою.
4.9. Засновником Фонду створюється Наглядова Рада Фонду.
4.9.1. Наглядова Рада Фонду створюється у кількості не менше трьох осіб. У подальшому Рада Фонду може запрошувати нових членів для роботи у Наглядовій Раді або на її пропозицію звільняти від обов’язків.
4.9.2. Членами Наглядової Ради повинні обиратися особи, компетентні в оцінці роботи Фонду. Вони не можуть працювати на оплачуваних посадах в Фонді або отримувати будь-яку матеріальну вигоду від цієї діяльності.
4.9.3. Члени Наглядової Ради обирають Голову Наглядової Ради терміном на чотири роки, який керує роботою та має право підпису на документах.
4.9.4. Рішення Наглядової Ради приймаються простою більшістю голосів її членів.
4.9.5. Наглядова Рада один раз у рік, не пізніше 20 січня отримує повний звіт Президента про роботу Фонду, вивчає, аналізує та оцінює роботу Фонду в частині дотримання існуючого законодавства статутних вимог та фінансової дисципліни.
4.9.6. Наглядова Рада може також з власної ініціативи або на основі певної інформації у будь-який час перевірити усі аспекти діяльності Фонду.
4.9.7. Оцінка роботи Фонду приймається на засіданні Наглядової Ради, яке повинно відбутися не пізніше, ніж через 30 днів з дня отримання звіту. Засідання Наглядової Ради оформляється протоколом. Про результати перевірки Наглядова Рада повідомляє Раду Фонду та громадськість.
5. Кошти та майно Фонду. Фінансова та господарська діяльність.
5.1. У власності Фонду можуть знаходитися рухоме і нерухоме майно, матеріальні та нематеріальні активи, кошти, інше майно, отримане або придбане на законних підставах.
5.2. Фонд має право здійснювати відносно власного майна та коштів будь-які угоди, що не суперечать статутним цілям та законодавству України.
5.3. Джерелом формування майна та коштів Фонду є благодійні внески юридичних та фізичних осіб, благодійні гранти, надходження від проведення масових благодійних заходів, благодійних лотерей та благодійних аукціонів по реалізації майна та пожертвувань, які надійшли від благодійників, доходи від депозитних вкладів та цінних паперів, надходження від підприємств, організацій, що знаходяться у власності благодійної організації.
5.4. Фонд, здійснюючи господарську діяльність спрямовану на виконання прийняття проектів та програм, самостійно приймає рішення щодо використання власних фінансових та матеріальних ресурсів.
5.5. Надходження у Фонд спрямовуються виключно на виконання статутних цілей і завдань. Розмір витрат на утримання Фонду не може перевищувати 20% від суми надходжень у поточному році.
5.6. З коштів, отриманих Фондом в процесі діяльності можуть формуватися цільові фонди для забезпечення фінансування конкретних програм.
5.7. Фонд відкриває окремі банківські рахунки в національній та іноземній валюті.
5.8. Для виконання статутних завдань Фонд може засновувати комерційні організації зі статусом юридичної особи. Доходи, отримані від діяльності цих організацій не можуть перерозподілятися серед членів Фонду і повинні використовуватися лише для благодійних цілей.
6. Міжнародна діяльність Фонду
6.1. Фонд може здійснювати міжнародну діяльність шляхом участі у роботі міжнародних об’єднань, у міжнародних проектах.
6.2. Фонд може отримувати пожертвування у грошовій та матеріальній формах від фізичних та юридичних осіб іноземних держав.
6.3. При здійсненні міжнародної діяльності Фонд користується повним обсягом прав та обов’язків юридичної особи.
7. Праця та її оплата
7.1. Робота в Фонді ведеться як на громадських засадах, так і з оплатою праці працівників, найманих за контрактами.
7.2. Час роботи у Фонді зараховується працівнику в його загальний стаж роботи за фахом.
7.3. Фонд самостійно розробляє та затверджує штатний розклад, визначає оклад, форми і системи оплати праці.
7.4. Праця окремих працівників може бути здійснена, як на засаді штатних посад так і за сумісництвом.
7.5. Загальний розмір виплат за результатами праці кожного окремого працівника Фонду не обмежується.
7.6. В разі необхідності, для виконання конкретних робіт і надання послуг Фонд має право залучати громадян, виробничі, творчі та інші колективи, спеціалістів науково-дослідних закладів, вищих учбових закладів, підприємств та організацій (поза робочим часом та основним місцем роботи) на підставі індивідуальних договорів, зокрема: договорів підряду, доручення, трудових угод, що передбачені цивільним законодавством, з оплатою праці на договірних засадах.
7.7. Штатні працівники Фонду підлягають соціальному страхуванню та соціальному забезпеченню в порядку і на умовах, що встановлені для робітників та службовців державних підприємств.
8. Звітність і контроль
8.1. Фонд здійснює облік результатів своєї діяльності, веде бухгалтерський облік і звітність у порядку, встановленому чинним законодавством.
8.2. Фонд подає звіти про свою діяльність Наглядовій Раді у відповідності до п. 4.7.5. цього Статуту.
8.3. Фонд надає благодійникам, які передали своє майно або кошти Фонду для використання на благодійні цілі, повний звіт про їх використання.
8.4. Фонд отримує звіти від набувачів благодійної допомоги про використання переданого їм майна, цінностей або коштів.
9. Реорганізація та припинення діяльності Фонду
9.1. Припинення діяльності Фонду здійснюється за рішенням Ради Фонду.
9.2. Діяльність Фонду може бути припинена за рішенням інших організацій в порядку, передбаченому чинним законодавством.
9.3. Припинення діяльності Фонду здійснюється у формі реорганізації або ліквідації. При реорганізації Фонду його права і зобов’язання переходять, до правонаступників.
9.4. При припиненні діяльності Фонду створюється ліквідаційна комісія, яка контролює отримання коштів від дебіторів для покриття боргів та розпродаж майна Фонду.
9.5. Ліквідаційну комісію створює вищий орган управління Фонду або орган, який прийняв рішення про припинення діяльності Фонду.
9.6. Після припинення діяльності Фонду одержане у тимчасове користування або в оренду майно повертається власникам. Майно і кошти, що залишаються, не можуть бути розділені між членами Фонду, а за рішенням вищого органу управління Фонду передаються іншому фонду або організаціям тільки на благодійні цілі.
10. Прикінцеві положення
Даний Статут вступає в дію з дня його реєстрації в Управлінні юстиції Львівської області.
Виконуючи рішення розширеного засідання Головної Управи Українського Лікарського Товариства з Головами комісій і з Головами осередків про створення благодійного фонду Українським Лікарським Товариством у Львові, Комісія юридичного і соціального захисту лікарів опрацювала і подає на обговорення лікарському загалу проект Статуту благодійного фонду „Лікарська Скарбниця”.
Просимо свої зауваження, доповнення та побажання висловлювати у відповідній формі: електронною поштою або усно чи письмово на адресу Українського Лікарського Товариства (м. Львів, вул Кармелюка, 3). Будемо щиро вдячні за активну участь у нашій спільній справі.
Можливі зміни відповідно назви, мети, завдань та ін. за згодою учасників проекту даного обговорення.
З повагою, Голова Комісії юридичного і соціального захисту лікарів Українського Лікарського Товариства лікар О. Іванців.