СТАТУТ
Громадської організації “Українське Лікарське Товариство у Львові”
( нова редакція, ЄДРПОУ 20819587 )
Львів – 2016
С Т А Т У Т
ГО “Українське Лікарське Товариства у Львові “
- Загальні положення
1.1 Громадська організація Українське Лікарське Товариство у Львові (надалі за текстом – Товариство ) створене за рішенням конференції делегатів у відповідності до Конституції України, в порядку визначеному Законом України « Про громадські об`єднання» та актів законодавства, прийнятих відповідно до нього
1.2. Діє на підставі Статуту, який розроблений відповідно до Закону України „Про громадські об’єднання”, іншого чинного українського законодавства і визначає правові основи організації та діяльності громадської організації.
1.3. Своїм попередником Товариство вважає Українське Лікарське Товариство у Львові, яке було засноване 1 жовтня 1910 року і поновило його діяльність 28 квітня 1990року, перервану у 1939 році.
1.4. Товариство є прийнятим у Світову Федерацію Українських лікарських товариств (СФУЛТ) як окреме товариство, одночасно керується напрямками діяльності Всеукраїнського Лікарського Товариства (ВУЛТ), що не суперечить його безпосередньому членству в СФУЛТ.
1.5. Товариство є недержавною, неприбутковою, непідприємницькою, неполітичною громадською організацією.
1.6. Товариство діє на засадах добровільності, самоврядності, демократичності, відкритості, прозорості та публічності, рівноправності її членів і засновників та у відповідності до чинного законодавства, діяльність поширюється на територію Львівської області
1.7. Товариство є юридичною особою, може від свого імені набувати майнових і особистих немайнових прав та нести обов’язки, бути позивачем і відповідачем у суді. Товариство має право відкривати поточні та інші рахунки як у національній, так і в іноземній валюті в установах банків, має печатку,
штампи, бланк, та символіку, зразки якої затверджуються Головною Управою, а символіка реєструється у встановленому законодавством порядку.
1.8. Повна назва Товариства українською мовою: Громадська організація ” Українське Лікарське Товариство у Львові”.
1.9. Повна назва Товариства англійською мовою: Lviv Medical Association
2.0. Скорочена назва Товариства українською мовою: УЛТ у Львові
2.1. Скорочена назва Товариства англійською мовою: Lviv MA
- Мета Товариства.
2.1. Збереження і зміцнення здоров`я народу, розвиток української медицини, вирішення професійних, соціальних та етичних проблем, пов`язаних з лікарською діяльністю; захист прав та інтересів лікарів.
- Цілі та завдання Товариства.
3.1. Сприяння в зміцненні здоров’я українського народу, розвиток національної медицини та співпраця з державними органами охорони здоров’я, суспільними, релігійними і громадськими організаціями для здійснення спільних завдань.
3.2. Участь в опрацюванні сучасної концепції охорони здоров’я і законодавства України та створенні лікарських об`єднань.
3.3. Досягнення високого морально-етичного рівня лікарів у їх лікувально-профілактичній, науково-педагогічній, культурно – просвітницькій діяльності, громадському і приватному житті та виховання медичної молоді на фахових, патріотичних, етичних традиціях лікарських поколінь.
3.4. Обстоювання інтересів членів Товариства в органах виконавчої влади та місцевого самоврядування, правоохоронних та судових органах, громадських організаціях, сприянні забезпечення юридичного захисту їхніх громадянських прав, професійних, соціальних та економічних інтересів
3.5. Співпраця з Всеукраїнським Лікарським Товариством, виконання його рішень та програм на території Львівської області, якщо такі не суперечать програмі діяльності УЛТ у Львові.
3.6. Проведення інформаційно-просвітницької роботи в медичних закладах.
3.7. Проводити музейну діяльність у відповідності до чинного законодавства України,
3.8. Засновувати засоби масової інформації (інформаційні агентства, газети, журнали,бюлетені,тощо)
3.9. Здійснювати видавничу діяльність у відповідності до законодавства України;
3.10. Готувати, публікувати або поширювати інформаційні матеріали, засоби масової інформації та іншу видавничу продукцію з метою реалізації мети створення Товариства
3.11. Проводити культурно – просвітницьку, патріотично-виховну, спортивно-оздоровчу діяльність.
3.12. Виступати з ініціативами з різних питань суспільного життя;
3.13. Підтримувати прямі міжнародні контакти та налагоджувати співробітництво з іноземними та міжнародними організаціями;
3.14. Виступати учасником цивільно-правових відносин, набувати майнових та немайнових прав;
3.15. Проводити конференції, семінари, конгреси, круглі столи, прес-конференції, форуми, збори, громадські слухання, навчальні (освітні) курси, школи, лекції, симпозіуми, з’їзди та інші публічні заходи;
3.16. Відряджати представників Товариства на навчання, для участі в обмінах, а також для налагодження співпраці та реалізації спільних проектів чи з іншою метою для реалізації завдань Товариства;
3.18. Ідейно, організаційно та матеріально підтримувати інші неприбуткові та неполітичні організації та установи, надавати допомогу в їхньому створенні;
3.19. Товариство не підтримує у будь-якій формі жодну політичну партію або блок, жодну фракцію чи групу у Верховній Раді України чи в органі місцевого самоврядування, жодного кандидата на посаду Президента України. Термін „НЕ ПІДТРИМУЄ” у цій статті має розумітися у найширшому значенні, зокрема, серед іншого, він охоплює будь-які публічні заходи або дії у вигляді письмових чи усних заяв або повідомлень, складання спільних документів, надання підпису підтримки тощо.
- Членство
4.1. Члени Товариства поділяються на дійсних, почесних і членів – прихильників
.4.2. Дійсними членами Товариства обираються лікарі та особи споріднених професій, які мають диплом про вищу медичну освіту, в тому числі лікарі-лаборанти-біологи, та підтримують Програму Товариства, визнають його Статут і фахова діяльність яких пов’язана з охороною здоров’я.
4.3. Для членів Товариства є обов’язкове вільне володіння державною мовою та повсякденне її використання в професійній діяльності.
4.4. Почесними членами Товариства обираються особи, що мають особливі заслуги у розвитку медицини та діяльності Товариства.
4.5. Членами-прихильниками Товариства обираються лікарі, особи споріднених професій з вищою освітою та студенти старших курсів медичних вищих навчальних закладів
4.6. Дійсними членами Товариства вважаються особи, які отримали дві письмові рекомендації дійсних членів товариства і за яких проголосувала більшість членів Головної Управи з наступним затвердженням їх кандидатури простою більшістю голосів делегатів Конференції .
4.6.1. У медичних установах, де немає осередків Товариства, дозволяється проводити засідання ініціативних груп (не менше 3-х осіб) учасники яких бажають стати членами Товариства. Учасники такого засідання звертаються до Головної Управи, яка своїм рішенням, більшістю членів Головної Управи рекомендує до розгляду на Конференції делегатів прийняття в дійсні члени Товариства осіб, які ініціюють створення осередку.
4.6.2. У випадку, коли створення ініціативної групи є неможливим через відсутність необхідної кількості осіб – бажаючий може звертатись до Головної Управи з письмовою заявою про вступ до Товариства.
4.6.3. .Почесні члени обираються на Конференції делегатів на пропозицію Головної Управи простою більшістю голосів делегатів.
4.7. Права членів Товариства.
4.7.1. Обирати та бути обраними в керівні органи Товариства, делегатами на Конференції Товариства,
4.7.2 Подавати запити до Головної Управи і отримувати повну інформацію з будь-яких питань діяльності Товариства,
4.7.3. Виносити питання на розгляд керівних органів Товариства,
4.7.4. Рекомендувати кандидатури в дійсні члени Товариства.
4.7.5. Отримувати допомогу від Товариства в захисті своїх юридичних та соціальних прав.
4.8. ОБОВ`ЯЗКИ ДІЙСНИХ ЧЛЕНІВ ТОВАРИСТВА.
4.8.1. Дотримуватись вимог Статуту, Програми Товариства, Етичного кодексу лікаря та рішень керівних органів Товариства;
4.8.2. Постійно вдосконалювати свій професійний рівень, бути активним учасником національного відродження, дотримуватись принципів моралі і етики в професійній та громадській діяльності;
4.8.3. Вчасно сплачувати внески.
4.8.4. Почесні члени і члени-прихильники не мають обов’язку сплачувати внески, хіба що самі забажають матеріально підтримати Товариство.
4.8.5. Непрацюючі пенсіонери та безробітні члени Товариства звільняються від сплати внесків.
4.9. ПРИПИНЕННЯ ЧЛЕНСТВА В ТОВАРИСТВІ
4.9.1 З моменту добровільного виходу згідно поданої заяви до осередку Товариства або до Головної Управи та розрахунком з усіма матеріальними зобов’язаннями перед Товариством;
4.9.2. У разі несплати внесків більше двох років;
4.9.3. За рішенням Суду лікарської честі та Головної Управи, за порушення Статуту Товариства, коли діяльність члена товариства є шкідливою для Товариства;
4.9.4. У випадку припинення діяльності Товариства.
4.9.5. Осередок Товариства може виступити з пропозицією про припинення членства особи у Товаристві і подати справу на розгляд Головної Управи.
4.9.6. Особа вважається виключеною з членів Товариства, коли за це проголосувало щонайменше 3/4 Головної Управи і проста більшість делегатів Конференції.
- Структура та управління Товариства.
5.1. Конференція делегатів є найвищим органом управління Товариством, а її постанови є обов’язковими для усіх членів Товариства.
5.1.1. Конференція делегатів скликається не рідше одного разу на рік.
5.1.2. Позачергова Конференція скликається для вирішення невідкладних справ з ініціативи Головної Управи, Контрольної комісії або Суду лікарської честі, на письмову вимогу 1/10 осередків Товариства або не менше 50% дійсних членів Товариства.
5.2. КОНФЕРЕНЦІЯ ДЕЛЕГАТІВ.
5.2.1. Про скликання Конференції делегатів Головна Управа письмово (шляхом надсилання кореспонденції, листа по електронній пошті чи засобами факсимільного зв’язку) повідомляє осередки Товариства не пізніше, як за 14 днів до визначеної дати проведення Конференції.
5.2.2. Повідомлення про скликання Конференції делегатів повинне містити дату, час та місце проведення Конференції делегатів.
5.2.3. Перелік питань, що включені до порядку денного Конференції делегатів;
5.2.4. Терміни та способи внесення пропозицій до порядку денного Конференції делегатів.
5.2.5. Делегатами конференції вважаються всі присутні дійсні члени Товариства, які зареєструвались на Конференції делегатів.
5.3. Компетенція Конференції делегатів.
5.3.1. Звіти керівних органів Товариства.
5.3.2. Перспективи діяльності Товариства.
5.3.3. Обрання органів Товариства (Голови Товариства та персонального складу Головної Управи, Контрольної комісії , Суду лікарської честі, голів комісій).
5.3.4. Розгляд та затвердження кошторису Товариства.
5.3.5. Визначення розміру внесків (або сплати надзвичайних внесків за пропозицією Головної Управи.
5.3.6. Затвердження рішень про вступ у дійсні члени, члени-прихильники, обрання Почесних членів Товариства.
5.3.7. Обрання членів редакційної ради, делегатів на з’їзди, Конференції, ВУЛТ, та СФУЛТ.
5.3.8. Затвердження рішень Головної Управи, управ осередків, Суду лікарської честі про виключення та вибуття з членів Товариства, про винесення заохочень та стягнень членам Товариства.
5.3.9. Внесення змін, доповнень до Статуту і Програми Товариства та прийняття рішення про припинення діяльності Товариства ( ліквідація. злиття, поділ, приєднання) не менше як 3/4 голосів делегатів.
5.3.10. Про відчуження майна Товариства рішення приймається простою більшістю голосів делегатів (50%+1 голос).
5.4. ПОРЯДОК ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ.
5.4.1. Право голосу на Конференції делегатів мають лише дійсні члени Товариства.
5.4.2. Рішення на Конференції делегатів приймаються відкритим голосуванням простою більшістю делегатів (50%+1 голос) присутніх на Конференції делегатів. На вимогу більшості делегатів рішення з окремих питань Конференції приймається таємним голосуванням.
5.4.3. Вибори керівних органів Товариства та висловлення їм недовіри проводиться таємним голосуванням.
5.4.4. До керівних органів Товариства не можуть бути обрані Почесні члени, члени-прихильники, та дійсні члени Товариства − ректори та директори навчальних закладів, науково-дослідних інститутів, начальники та керівники підрозділів, відділів ДОЗ і УОЗ, головні лікарі медичних установ державної та комунальної форм власності
5.5. ГОЛОВНА УПРАВА
5.5.1 У період між Конференціями керівництво поточною діяльністю Товариства здійснює Виконавчий орган Товариства – Головна Управа, склад і чисельність якої визначає Конференція делегатів.
5.5.2. Кандидатури до Головної Управи подають голови осередків Товариства та члени діючої Головної Управи, які обговорюються на засіданнях Головної Управи з обов’язковою присутністю кандидатів до Головної Управи, а також висуватись кандидатури делегатами Конференції.
5.5.3 Список кандидатів подається на затвердження Конференції делегатів. Ці особи повинні бути присутні на Конференції делегатів для можливого повторного обговорення їх кандидатур (за винятком відсутності через хворобу чи відрядження).
5.5.4. Членами Головної Управи є обрані дійсні члени Товариства.
5.5.5. Термін повноважень членів Головної Управи – 2 роки, але не більше як два терміни підряд.
5.5.6. За поданням Голови Товариства обирається заступник Голови та Секретар Товариства
5.5.7. Особа, обрана до складу Головної Управи, не може одночасно бути членом Контрольної комісії чи Суду лікарської честі.
5.5.8. У своїй діяльності Головна Управа керується законодавством України, Статутом та Програмою Товариства, постановами Конференцій делегатів та напрямками діяльності ВУЛТ, які не суперечать Статуту Товариства.
5.5.9. Засідання Головної Управи скликаються Головою Товариства не рідше двох разів на місяць.
5.5.10. Перебіг засідань Головної Управи фіксується у протоколі засідання, який підписує Голова Товариства та секретар.
5.5.11. Облік членів Товариства здійснюється Головною Управою.
5.5.12 Прийняття рішень з усіх питань діяльності Товариства здійснюється відкритим голосуванням членів Головної Управи (50%+1 голос), за винятком рішень, які є у компетенції Конференції делегатів.
5.5.13. Скликання позачергової Конференції делегатів.
5.5.14. Формування складу постійно діючих комісій, створення тимчасових комісій та координація їх діяльності.
5.5.15. Прийом у дійсні члени Товариства.
5.5.16. Звільнення від членства у Товаристві за порушення Статуту Товариства та діяльність, що приносить шкоду Товариству.
5.5.17. Заслуховування звітів голів Осередків Товариства та голів Комісій Товариства про проведену роботу.
5.5.18. Здійснення фінансово-господарської діяльності Товариства (змінювати та затверджувати кошториси, фінансові плани, придбання та розпорядження майном).
5.5.19.. Обговорення (спільно з головним редактором та редакційною радою) питань щодо редагування та фінансування друкованого органу Товариства.
5.5.20. Клопотання перед державними органами з проханням присвоїти почесні звання або нагороди тим членам Товариства, які на це заслужили.
5.6.10. При достроковому припиненні повноважень члена Головної Управи через його відсутність на більшості засідань Головної Управи без поважних причин ( хвороба, відрядження) Головна Управа вводить на місце вибулого, який при голосуванні був наступним у рейтинговому списку з списку кандидатів до Управи на попередній конференції.
5.6. ГОЛОВА ТОВАРИСТВА.
5.6.1 Голова Товариства обирається таємним голосуванням на Конференції делегатів більшістю голосів терміном на 2 роки, але не більше двох термінів підряд.
5.6.2. Обраний Голова Товариства приймає присягу перед делегатами Конференції
5.6.3. Присягу підписує Голова Товариства, а також голова і секретар Конференції делегатів.
5.6.4. Роботою Головної Управи та Товариства керує Голова Товариства.
5.6.5. Голова Товариства має право підпису, без доручення представляє інтереси Товариства в Україні та поза її межами, у взаєминах з органами державної влади та управління, органами виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями, політичними партіями та об`єднаннями громадян, правоохоронними та судовими органами, вчиняє інші правові дії від імені Товариства.
5.6.6. Очолює Товариство та головує на Конференціях, крім звітно-виборної;
5.6.7. Рекомендує з членів Головної Управи першого заступника, кандидатуру якого затверджує Головна Управи щонайменше ¾ голосів, а також може призначати заступників з окремих напрямків роботи;
5.6.8. Укладає від імені Товариства угоди з державними, громадськими, кооперативними та іншими організаціями і громадськими об’єднаннями, а також з приватними особами.
5.6.9. Залучає до виконання завдань Головної Управи та інших робіт необхідних спеціалістів з платнею за трудовими угодами згідно із затвердженими Головною Управою штатами, приймає на роботу працівників та звільняє їх відповідно до чинного законодавства України про працю;
5.6.10. Звітує про свою діяльність перед Головною Управою та на Конференціях делегатів не рідше одного разу на рік.
5.6.11. У випадку вибуття Голови Товариства його обов’язки до чергової Конференції делегатів виконує заступник Голови Товариства.
5.7. КОНТРОЛЬНА КОМІСІЯ.
5.7.1. Органом, що наглядає за фінансово-господарською діяльністю Головної Управи та Товариства в цілому, контролює та перевіряє дотримання норм Статуту Товариства та інших внутрішніх документів Товариства є Контрольна комісія.
5.7.2. Контрольна комісія обирається на Конференції делегатів та підзвітна виключно їй.
5.7.3. Чисельний склад Контрольної комісії – 3 особи. Що два роки один член Контрольної комісії почергово переобирається терміном на два роки, але не більше двох термінів підряд.
5.7.4. Голова Контрольної комісії обирається на засіданні комісії з числа її членів.
5.7.5. У своїй діяльності Контрольна комісія керується законодавством України, Статутом та Програмою Товариства, рішеннями Конференцій делегатів та здійснює нагляд.
5.7.6. Виконанням затверджених Конференцією делегатів основних напрямків діяльності Товариства та Програми Товариства;
5.7.7. Дотримання Головою Товариства наданих йому повноважень щодо розпорядження майном Товариства, укладання правочинів та проведення фінансових операцій від імені Товариства;
5.8.8. Виконання рішень Головної Управи з питань фінансово-господарської діяльності та відповідність цих рішень нормам законодавства України та цього Статуту;
5.7.9. Достовірність даних, що містяться у фінансовій звітності Товариства;
5.7.10.Своєчасність та правильність здійснення розрахунків за зобов`язаннями Товариства;
5.7.11. Зберігання грошових коштів та матеріальних цінностей, що відображені у балансі Товариства;
5.7.12. Виконання Головою Товариства рішень щодо усунення недоліків, виявлених за результатами попередньої перевірки.
5.7.13. Контрольна комісія зобов`язана ініціювати скликання позачергової Конференції делегатів, якщо виникла загроза суттєвим інтересам Товариства або у випадку виявлення зловживань, вчинених посадовими особами Товариства.
5.8. СУД ЛІКАРСЬКОЇ ЧЕСТІ
5.8.1..Персональний склад Суду лікарської честі обирається на Конференції делегатів щонайменше 3/4 присутніх делегатів.
5.8.2. До складу Суду лікарської честі входять: Голова Суду, секретар і три члени Суду.
5.8.3. Голова Суду лікарської честі обирається терміном на 2 роки, але не більше двох термінів підряд..
5.8.4. Термін повноважень Суду лікарської честі 2 роки.
5.8.5. Що два роки один член Суду лікарської честі, почергово, переобирається.
5.8.6. Діяльність Суду лікарської честі регламентується окремим Положенням, яке затверджується на Конференції делегатів.
5.8.7. Обраний Голова Суду лікарської честі складає присягу перед делегатами Конференції. Текст присяги базується на дотриманні загальнолюдських та професійних моральних цінностей, справедливості у вирішенні справ Суду лікарської честі.
5.8.8. Присягу підписує Голова Суду лікарської честі, а також голова і секретар Конференції делегатів.
5.9 .ОСЕРЕДКИ ТОВАРИСТВА.
5.9.1. Первинною ланкою і основою діяльності Товариства є Осередки, які створюються за погодженням з Головною Управою, якщо кількість членів у ньому становить не менше трьох осіб.
5.9.2. При тимчасовій відсутності Осередку Товариства в районі або у медичному закладі чи установі дійсні члени Товариства, що в них працюють, за згодою Головної Управи, зараховуються до територіально найближчого або іншого осередку Товариства (за бажанням особи) і беруть участь у їх діяльності.
5.9.3. Діяльність Осередку Товариства здійснюється на підставі планів, які включають загальні проблеми і рекомендації Головної Управи та регіональні або фахові питання відповідно до Програми Товариства.
5.9.4. Найвищим керівним органом Осередку Товариства є загальні збори членів осередку, які скликаються не рідше, як один раз на три місяці, на яких:
5.9.4.1 обирається Управа осередку;
5.9.4.2 затверджуються поточні та перспективні плани його діяльності;
5.9.4.3. заслуховуються та обговорюються звіти Управи;
5.9.4.3. розглядаються заяви про вступ у члени Товариства;
5.9.4.4. приймаються рішення про заохочення, стягнення, виключення членів осередку:
5.9.4.5. розглядаються питання організації кредитної каси взаємодопомоги;
5.9.4.6. приймається рішення про ліквідацію осередку.
5.9.5. Рішення зборів оформляються протоколом, які підписуються Головою осередку та секретарем. Приймаються рішення не менше ½ голосів членів осередку відкритим голосуванням. На вимогу більшості членів осередку проводиться таємне голосування.
5.9.6. Діяльністю Осередку Товариства керує Управа, що обирається на установчих або звітно-виборних зборах його членів.
5.9.7. Кількісний склад Управи Осередку Товариства складається мінімум з трьох осіб (голова, заступник голови, секретар).
5.9.8. Термін повноважень голови Осередку Товариства – 2 роки, але не більше двох термінів підряд.
5.9.8. Діяльність Осередку Товариства регламентується нормами Статуту Товариства, а про проведену роботу голови осередків звітують перед Головною Управою Товариства на її вимогу.
5..9.9. Осередок Товариства може бути ліквідований:
5.9.9.1. за рішенням загальних зборів його членів, якщо за нього проголосувало не менше 3/4 членів Осередку;
5.9.9.2. за рішенням Головної Управи, затвердженим Конференцією делегатів, якщо діяльність Осередку суперечить Статутові Товариства;
5.9.10. При припиненні діяльності Осередку Товариства його документація передається до архіву Товариства.
5.10. КОМІСІЇ.
5.10.1. Робота Комісій Товариства здійснюється згідно ‘’ Положення про комісію Українського Лікарського Товариства у Львові ’’
5.10.2. Голови постійно діючих комісій обираються на Конференції делегатів та беруть участь у роботі Головної Управи не більше двох термінів підряд.
5.10.3. Комісії Товариства можуть бути постійно діючими або тимчасовими. Склад постійних і тимчасових Комісій Товариства формується і затверджується Головною Управою.
5.10.4. Постійно діючі Комісії Товариства :
5.10.4.1. комісія з питань лікарської етики, деонтології та біоетики
здійснює розробку етичних та деонтологічних норм та біотичних
питань в стосунках; лікар – лікар, лікар – пацієнт;
5.10.4.2. комісія юридичного та соціального захисту – здійснює
захист членів Товариства в медичних закладах, органах місцевого
та державного підпорядкування;
5.10.4.3. статутна комісія – контроль за дотриманням статутних
норм в діяльності членів Товариства та приведення статуту до
вимог чинного законодавства;
5.10.4.4. кваліфікаційно-кадрова комісія – скеровує членів Товариства до участі в атестаційних комісіях ДОЗ, представляє
кандидатів в члени Товариства Головній Управі, здійснює їх облік;
5.10.4.5. лікарський клуб ім. Ю.Липи – організація культурно-масових та просвітницьких заходів;
5.10.4.6. науково – видавнича комісія – поширення наукової
інформації серед медичної спільноти;
5.10.4.7. комісія з належної лікарської практики – контроль за
дотриманням належної медичної практики лікарів;
5.10.4.8. комісія по роботі з осередками – створення нових і
підтримка існуючих осередків Товариства, організація та
проведення семінарів, зборів, конференцій.
5.11.5. Засідання Комісій Товариства відбуваються згідно затверджених планів роботи Головною Управою.
- Оскарження рішень керівних органів Товариства.
6.1. Члени Товариства мають право оскаржити дії , рішення, дію або бездіяльність іншого члена Товариства, Голови Товариства, Головної Управи шляхом подання письмової скарги/
6.1.1 На дії, бездіяльність або рішення члена Товариства – скарга подається до Голови Товариства, який зобов’язаний отримати письмові пояснення від особи, дії, якого оскаржують ся, та протягом 20 робочих днів розглянути скаргу із письмовим поясненням та повідомити про результати розгляду скаржника. Повторна скарга подається до Головної Управи, яка зобов’язана розглянути скаргу на найближчому засіданні, із обов’язковим викликом скаржника, а також члена Товариства, діяльність якого оскаржується. В разі відхилення скарги Головною Управою – повторна скарга подається на Конференцію Товариства, яку зобов’язані розглянути на черговій або позачерговій Конференції, із обов’язковим викликом члена Товариства, який скаржиться, а також члена Товариства, дії або рішення якого оскаржуються.
6.1.2. На дії, бездіяльність, рішення Голови Товариства, Головної Управи – первинна скарга подається до Головної Управи, яка зобов’язана розглянути скаргу на найближчому засіданні, в присутності члена Товариства, який скаржиться, а також Голови, дії або рішення якого оскаржуються. В разі відхилення скарги Головною Управою – повторна скарга подається на конференцію Товариства, яка зобов’язана розглянути скаргу на черговій або позачерговій конференції, із обов’язковим викликом члена Товариства, який скаржиться, також Голови, Головної Управи дію, бездіяльність або рішення яких оскаржується.
.6.2. Скарга, яка потребує розгляду на позачерговій Конференції Товариства, є підставою для скликання такої Конференції протягом тридцяти днів з дня надходження такої скарги.
6.3. Скарга на дії, бездіяльність або рішення Конференції Товариства подається до суду, відповідно до чинного законодавства на момент оскарження таких дій, бездіяльності або рішень.
- Майно, майнові права та обов’язки Товариства
7.1. Товариство в порядку, що передбачений законодавством, може набувати права власності на окремі речі, в тому числі нерухомість. Майном Товариства вважаються сукупність речей, що знаходяться у неї на праві користування, володіння чи розпорядження, а також майнові права та обов’язки.
7.2. Товариству може належати будь-яке майно, майнові та немайнові права, які є об’єктом права власності згідно законодавства України.
7.3 Джерелами формування майна Товариства є:
7.3.1. благодійні пожертвування;
7.3.2. безповоротна фінансова та інша допомога;
7.3.3. внески
7.3.4. інші джерела, не заборонені чинним законодавством.
7.4. Отриманий дохід (прибутки) або їх частини не підлягають розподілу серед засновників (учасників), членів Товариства, працівників (крім оплати їх праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов’язаних з ним осіб.
7.5. Товариство не може отримувати фінансування у будь-якій формі від політичних партій, політичних блоків, керівників політичних партій та політичних блоків.
7.6. Товариство несе відповідальність за своїми зобов’язаннями відповідно до укладених нею угод усім належним їй майном, на яке може бути звернене стягнення, відповідно до чинного законодавства.
7.7. Товариство не відповідає за зобов’язаннями своїх членів, а члени Товариства не відповідають за зобов’язаннями Товариства чи один одного, якщо інше не передбачене договорами, укладеними між ним
7.8. Отриманий дохід використовується лише на цілі, передбачені цим Статутом.
- Внесення змін та доповнень до Статуту Організації
8.1. Право вносити зміни та доповнення до цього Статуту належить виключно Конференції.
8.2. Рішення про внесення змін та доповнень до цього Статуту ухвалюється 3/4 голосів від загальної кількості делегатів Конференції Товариства .
9.Припинення діяльності Товариства.
9.1. Товариство створюється на невизначений термін.
9.2. Припинення діяльності Товариства здійснюється шляхом реорганізації або ліквідації.
9.3. При реорганізації всі права й обов’язки Товариства переходять до її правонаступників.
9.4. Реорганізація Товариства відбувається за рішенням конференції, якщо проголосувало щонайменше3/4 присутніх делегатів, або на підставі відповідного судового рішення. .
9.5. Товариство ліквідується на підставі:
9.5.1. рішення Конференції Товариства ;
9.5.2 . рішення суду;
9.5.3. за іншими підставами, передбаченими законодавчими актами України.
9.6. Ліквідація Товариства здійснюється ліквідаційною комісією, яка утворюється органом, що прийняв рішення про ліквідацію.
9.7. Оцінка майна Товариства здійснюється за цінами, що діють на момент ліквідації Товариства з урахуванням його зносу.
9.8 У випадку припинення діяльності Товариства (у результаті ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення) його активи передаються одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зараховуються до доходу бюджету .
9.9 За рішенням Конференції архів Товариства передається на зберігання до однієї з архівних установ України.
- Заключні положення.
10.1. Право тлумачення, роз’яснення та трактування цього Статуту належить Головній Управі Товариства. Щодо тлумачення, роз’яснення та трактування Статуту Головна Управа ухвалює рішення. Рішення вважається прийнятим, якщо його підтримано ¾ голосів від загального складу Головної Управи.