У п’ятницю, 10 вересня у домівці Українського лікарського товариства у Львові презентували серію книг про історію галицької медицини.
Книга розповідає про успіхи і становлення медицини в Галичині.
Як зазначив один із спіавторів книги, член Головної управи Українського лікарського товариства у Львові Олег Дуда, автори книг хочуть донести, що медицина не почалась з нічого,вона має певну спадковість , вона має певні досягненя і помилки , які були в минулому. «Дякую Оксані Стадник, яка так багато працює, аби популяризувати медичну історію. У книзі також є моя стаття і маю сказати, що це був цікавий досвід її написання. Приходьте у Музей історії медицини Галичини, адже там багато цікавого!» – додав Олег Дуда
У цих книгах є так багато інформації, яка базується на архівних джерелах, документах, записах. А ще в неї вкладена душа.
Головний автор книги «Лікарські товариства у Львові до 1939 року», завідувач організаційно-методичним відділом Львівської обласної клінічної лікарні Оксана Стадник. У книзі авторка розповідає про діяльність лікарських спілок, головним чином – товариства галицьких лікарів, та знайомить з біографіями львівських лікарів середини XIХ – початку XX ст., кожен з яких був цікавою постаттю, як особистість і фахівець.
«Головне послання до читачів: історія не лише про війни, а й історія милосердя, бо сама медицина -це і є милосердя. Суспільство має шанобливо ставитися до лікарів. Нам усі варто пам’ятати, що є багато речей, котрі нас об’єднують, як в історичному, так і сучасному контексті» – пояснює Оксана Стадник.
«Процеси формування громадянського суспільства в середині XIХ ст. створили умови для організації перших лікарських спілок: у 1845 р. було створено Асоціацію практикуючих лікарів Львова, у 1867 р. – Товариство галицьких лікарів. В кінці XIХ – на початку XX ст. у Львові була створена і провадила діяльність низка лікарських об’єднань різноманітного спрямування. Проведені ними організаційні та науково-дослідницькі роботи були визначальними для розвитку медицини Галичини впродовж щонайменше семи десятиліть», – йдеться в анотації до книги.
В книзі висвітлюється також й історія Червоного Хреста, яка прийшла у Львів у шатах Австро-Угорської імперії, а потім уже, слідуючи віянням історії, дійшла через різні трансформації до нашого часу.
Отож, усім кому цікаво більше дізнатися і почерпнути про історію медицини Галичини може придбати книги у книгарні видавництва «Аверс» вул. Левицького 25 та домівці УЛТ у Львові за адресою: вул. Кармелюка 3.