Про три основних принципи реформування системи охорони здоров’я розповів заступник Міністра охорони здоров’я України Ігор Перегінець сьогодні на Колегії МОЗ. Так, за його словами, цими принципами є орієнтованість на людей, на результат та на втілення.
«Орієнтованість на людей насамперед означає, що система має дослухатися до потреб пацієнтів та працівників, гарантувати якісні й безпечні послуги, адаптовані до вимог часу», – наголосив Ігор Перегінець.
«Орієнтованість на результат передбачає, що всі рішення на всіх рівнях приймаються з огляду на результативність допомоги або профілактики. Це також означає фінансову захищеність пацієнтів й ефективність використання коштів», – розповів заступник Міністра. «Будь-яка діяльність повинна регулярно оцінюватись з точки зору її результативності. Саме з цієї причини формування бази даних з інформацією про якість надання послуг, якої зараз бракує в Україні, має бути пріоритетом», – підкреслив він.
Ігор Перегінець також розповів про значення принципу орієнтованості на втілення: «Найкраща ідея – це лише півшляху. Необхідно провести підготовчу роботу, втілити ідею у життя та забезпечити ретельний моніторинг, котрий чітко відображає відповідальних осіб, часові межі та механізми підзвітності».
«Після свого втілення нові моделі фінансування послуг системи охорони здоров’я зменшать фінансові ризики, пов’язані з погіршенням здоров’я, та відкриють доступ до відповідних послуг», – стверджує він.
Нагадаємо, сьогодні в НМУ ім. О.О. Богомольця відбулось засідання Колегії МОЗ України за участю Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка, Голови Комітету ВРУ з питань охорони здоров’я Ольги Богомолець, представників Адміністрації Президента України, народних депутатів України, керівників обласних управлінь та департаментів охорони здоров’я, деяких державних установ, закладів сфери управління МОЗ, представників пацієнтських та громадських організацій, ЗМІ.
Прес-служба МОЗ України