Пандемія COVID-19 стала одним із найбільших викликів ХХІ ст. Ніхто не був готовим до такого розвитку подій. Найрозвинутіші країни зіштовхнувшись із цим явищем не змогли вчасто відреагувати і попередити біду, адже ніхто не може бути готовим до такого.
У квітні невидимий фронт пандемії перемістився на нашу територію. Українські лікарі та медсестри, молодший медичний персонал докладають усіх сил, аби зупинити, локалізувати та подолати смертоносну інфекцію. Часто, навіть, ціною власного життя…
Медичні працівники стали справжніми героями, які щодня входять у вогнища інфекцій усвідомлюючи усю небезпеку для себе. Лікарі ургентних лікарень продовжують приймати пацієнтів не маючи гарантів, що пацієнт не є інфікованим. Це великі ризики на які йдуть медичні працівники, але інакше вони не можуть. Коли людина потребує допомоги лікар полишить все, адже у будь-яку пору дня чи ночі він завжди залишається тим, хто клявся допомагати людям.
Пам’ятаємо наших колег, які заплатили найвищу ціну у ліквідації наслідків пандемії. Навіки у нашій пам’яті вони залишаться Героями, які самовіддано і жертовно виконали свій професійний обов’язок.
Тарас ФЕЦИЧ

20 травня відійшов у вічність професор, доктор медичних наук, завідувач кафедри онкології та радіології Львівського національного університету імені Данила Галицького, відомий хірург Тарас Григорович Фецич.
Тарас Фецич був хірургом-онкологом вищої кваліфікаційної категорії. Йому було 63-річний.
Євген МАРЦИНІШКО
14 грудня не стало 65-річного Євгена Марцинішка, багаторічного завідувача районної поліклініки Перемишлянської ЦРЛ.
Ганна ГОРОДЕНЧУК

11 листопада померла 79-річна лікарка акушер-гінеколог Ганна Городенчук. Вона працювала завідувачкою гінекологічним відділенням у Сокальській центральній районній лікарні та райакушер-гінекологом.
Богдан ГОРОДЕНЧУК

10 листопада через ускладнення спричинені COVID-19 перестало битися серце 80-річного Богдана Городенчука. Він працював гастроентерологом та лікарем терапевтом у Сокальській центральній районній лікарні.
Ігор МАРТИНЮК

8 листопада від ускладнень спричинених COVID-19 помер завідувач гепатитним відділенням Львівської обласної інфекційної клінічної лікарні Ігор Іванович Мартинюк.
Ігор КОЛЯНЧИКОВ
31 жовтня відійшов у вічність завідувач радіологічної лабораторії ДУ “Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України” Колянчиков Ігор Павлович.
Ігор ОРЛОВ

3 жовтня, після тривалої боротьби з COVID-19 у вічніть відійшов старший лікар оперативно-диспетчерського відділу ЛОЦЕМД МК Орлов Ігор Борисович.
Ігор Борисович віддав служінню людям усе своє життя. Більше 45 років працював в оперативно-диспетчерській службі Центру. З них 20 років старшим лікарем зміни.
Богдан ОСТАЛЬСЬКИЙ

13 вересня, внаслідок ускладнень спричинених COVID-19 помер головний педіатр Управління охорони здоров’я Львівської міської ради Богдан Остальський.
Віктор ЧИКАЛЮК
4 вересня внаслідок ускладнень коронавірусної хвороби відійшов у вічність начмед Жовківської центральної районної лікарні
64-річний Віктор Чикалюк, який понад 20 років пропрацював у лікарні начмедом.
Завжди сумлінно та старанно він виконував свій професійний обов’язок – допомагати людям.Віктор Чикалюк інфікувався вірусом на роботі. За своє життя він боровся до останнього. Однак, COVID-19 спричинив серйозні ускладнення.
Нестор ФУРТАК

20 серпня внаслідок ускладнень від COVID-19 відійшов у вічність наш колега – лікар-психіатр Фуртак Нестор Іванович. На 62-му році життя від ускладнень коронавірусу помер лікар-психіатр Львівського обласного психоневрологічного диспансеру Фуртак Нестор Іванович.
Мар’ян СИДОР

Сидор Мар’ян Антонович, 30 років свого життя віддав служінню людям. Працював водієм екстреної допомоги на ПС-5 міста Львова. Мар’яна Антоновича у важкому стані шпиталізували до Львівського регіонального фтизіопульмонологічного центру, де, незважаючи на зусилля лікарів, він помер від COVID-19.
Василь САВЕНКО

Савенко Василь Олексійович, був керівником Центру первинної медико-санітарної допомоги Старосамбірського району та членом Українського лікарського товариства у Львові. Він був професіоналом високого рівня, вів постійну боротьбу за життя людей. 1 серпня внаслідок ускладнень спричинених COVID-19 Василь Савенко помер.
ОЛЕГ ГАЙДА

Олег Михайлович, працював у Черкасах,
завідувачем хірургічного відділення філії №2 КНП «Консультативно-діагностично поліклініка». Повідомляється, що Олега Гайду госпіталізували до Черкаської обласної лікарні із діагнозом «коронавірус». Він помер 30 червня через ускладнення від хвороби. Нагадаємо, що 18 червня від ускладнень викликаних коронавірусом помер старший брат Олега Гайди, начальник львівського військового шпиталю Іван Гайда.
ГАЛИНА МИХАЛЬЧУК
Галина Трохимівна все життя віддала роботі у СЕС, де працювала завідувачкою санітарно-гігієнічного відділу СЕС Франківського району м. Львова, в подальшому очолила лабораторний центр м. Львова. Вона померла від коронавірусної інфекції.
ІВАН ГАЙДА

Начальник Військово-медичного клінічного центру Західного регіону, полковник медичної служби Збройних сил України, лікар вищої категорії, який з перших днів війни на Донбасі врятував життя багатьох наших військових. Помер 18 червня у віці 58 років внаслідок ускладнень спричинених COVID-19.
ГАЛИНА ЮЗИЧ
Медична сестра відділення судинноії хірургії Львівської обласної клінічної лікарні. Їй було 55, з них майже 35 віддала праці в обласній лікарні. Жінка лікувалася у Комарнівській міській лікарні, мала важкі супутні захворювання, але у вкрай важкому стані була доставлена у інфекційну лікарню. Вона відійшла у вічність 6 червня.
РОМАН КРІЛЬ

Старший фельдшер підстації екстреної медичної допомоги м. Сокаль, який близько 40 років віддав роботі у службі екстреної медичної допомоги. Протягом тижня він боровся з коронавірусною інфекцією, перебуваючи в лікарні у вкрай важкому стані, проте врятувати його не вдалось. Про смерть колеги повідомили 31 травня.
ІРИНА ФЕДОРИШИН

Лікарка-анестезіолог, яка понад 37 років пропрацювала у Львівській обласній клінічній лікарні. Ірина Михайлівна, яка за довгі роки своєї професійної діяльності врятувала не одне людське життя.Її боротьба також була тривалою. З початку травня вона перебувала на лікуванні у Львівській обласній інфекційній лікарні, але, на жаль, стан її погіршився і вона була переведена в реанімаційне відділення та підключена до апарату ШВЛ. 25 травня, на 64-му році життя вона відійшла у вічність.
ЖАННА ГАРАСИМ’ЯК
Сестра – господиня у 1-шої міської клінічної лікарні ім. Князя Лева. Їй було 48-річна, родом із с. Великий Дорошів Жовківського району. Підтверджений діагноз на коронавірус жінка отримала 4 травня. Медики діагностували у хворої також двобічну пневмонію. Стан пацієнтки погіршувався і за два дні її перевели з лікарні Князя Лева у 8-му міську лікарню. Хвора весь час була в реанімації. А останні три дні — на штучній вентиляції легень. Відійшла у вічність 15 травня.
МАРІЯ ЛЮБІНСЬКА
Молодша медична сестра Центру легеневого здоров’я у Львові. Їй було 60 років, родом із Яворівського району. Вона захворіла 7 квітня і лише 12 квітня звернулась за допомогою медиків за місцем роботи. Раніше лікувалась самотужки, та одразу ж після звернення хвору госпіталізували. Померла 22 квітня від ускладнень спричинених COVID-19.
…
Вічна пам’ять усім медичним працівникам, які віддали своє життя у боротьбі із страшною недугою.
Ми закликаємо колег із інших регіонів України долучитися до нашої ініціативи і спільними зусиллями зробити меморіал загиблих від пандемії медпрацівників.