Канадський професор українського походження Роман Козак, під час свого перебування у Львові, на запрошення голови Українського лікарського товариства у Львові Олега Дуди, відвідав Музей історії медицини Галичини імені Мар’яна Панчишина.
Асоційований професор радіології Західного університету, Школи медицини і стоматології «Schulich» (Лондон, Онтаріо, Канада) Роман Козак приїхав до Львова, аби поділитись досвідом зі своїми українськими колегами. Принагідно він відвідав Музей історії медицини Галичини. Екскурсію канадському професорові провів завідувач Музею Олександр Канчалаба.
Канадський професор українського походження Роман Козак відвідав Музей історії медицини Галичини імені Мар’яна Панчишина.
Як зазначив Роман Козак, його дуже цікавить історія країни звідки походять його предки. Особливо він цікавиться історією медицини Галичини. Музей справив на професора незабутні враження, адже у цій будівлі раніше мешкав та приймав пацієнтів відомий львівський лікар Мар’ян Панчишин.
Роман Козак оглянув багаті колекції історичної літератури, документів та медичних інструментів. Також він побував у меморіальній кімнаті професора Мар’яна Панчишина, інтер’єр якої складають автентичні меблі та особисті речі лікаря.



«Це дуже атмосферне місце. Складається таке враження, що ти мандруєш у часі. Тут дуже добре відчувається вишукана атмосфера Галицького краю початку минулого століття. Я вдячний Олегу Дуді за це запрошення. Отримана інформація є дуже цінною для мене, зважаючи на моє українське коріння», – сказав Роман Козак.

Водночас Олег Дуда зауважив, що Музей історії медицини Галичини – це унікальний об’єкт Львова.
«Цінність Музею полягає не тільки у великій кількості експонатів, які тут зберігаються і розповідають про розвиток медицини Галицького краю. Це ще й прекрасна історична вілла, яка була пристосована для потреб професора Панчиниша. Відомо, що саме тут він приймав пацієнтів й одночасно мешкав із своєю сім’єю. Українському лікарському товариству у Львові вдалося зберегти це місце. Історія, яку ми тут бачимо – це наші традиції, наша культура, які свідчать про рівень галицької інтелігенції. Ось чому так важливо розповідати про це гостям нашого міста», – сказав Олег Дуда.
Професор Роман Козак.
Нагадаємо, що Музей історії медицини Галичини було відкрито у серпні 1990 року. Експонати Музею розповідають про лікарів — членів Українського лікарського товариства у Львові, які своєю діяльністю зробили вагомий внесок у розвиток української медицини.

Будівля, авторства архітектора Казимира Теодоровича, є пам’яткою історії та архітектури початку ХХ ст.
Нагадаємо, що раніше у Львівському онкологічному регіональному лікувально-діагностичному центрі професор Роман Козак провів операцію із встановлення венозної порт-системи для хіміотерапії.
Довідка:
Мар’ян Іванович Панчишин — український лікар і громадський діяч. Організатор і довголітній голова Українського лікарського товариства.
“Народний лікар” Галичини Мар’ян Панчишин.
Мар’яна Панчишина називали «народним лікарем» Галичини. Він лікував безкоштовно тих, хто не мав чим платити, рятував українських солдатів у вуличних боях із поляками під час україно-польської війни. Водночас був ректором Таємного університету та особистим лікарем Митрополита УГКЦ Андрея Шептицького. Також лікував композитора Миколу Колессу, а у 1924-ому робив розтин тіла Ольги Басараб.