15 жовтня у Львівському онкологічному регіональному лікувально-діагностичному центрі канадський професор українського походження, доктор Роман Козак поділився досвідом із колегами.
У рамках робочого візиту професор Роман Козак зустрівся з генеральним директором Львівського онкоцентру Ігорем Ковальчуком. В процесі зустрічі обговорили проблеми в галузі охорони здоров’я в Україні та Канаді.
Доктор Роман Козак розповів про сучасні технології, які запроваджують у медицині в Канаді. Водночас, він наголосив на високому рівні надання медичної допомоги пацієнтам у Львівському онкоцентрі.
Також, разом із заступником генерального директора з хірургічної роботи Львівського онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру Олегом Дудою, Роман Козак провів операцію із встановлення венозної порт-системи для хіміотерапії.
У країнах Європи, в Канаді та США вже давно практикують встановлення таких венозних порт-систем для лікування онкохворих. В Україні така методика не настільки поширена, як закордоном. Причина цьому – брак необхідного обладнання в операційних. Однак, українські лікарі наголошують на тому, що цей досвід потрібно активно переймати та у закордонних колег та впроваджувати його у нас.
Асоційований професор радіології Західного університету, Школи медицини і стоматології Schulich (Лондон, Онтаріо, Канада) Роман Козак приїхав у Львів, аби передати досвід своїм українським колегам.
«Я народився в Англії. Мої батьки приїхали туди з України в 40-х роках. У 70-х роках переїхав до Канади. Я – професор радіології та застосовую інтервенційні методики для лікування онкологічних хворих в галузі онкоурології та онкогінекології, для того, щоб зупинити кровотечу з пухлин, тобто створити умови для продовження протипухлинного лікування.
Найбільше радію, що можу приїхати до Львова та поділитися досвідом з українськими колегами і навчитися від них. А ще, принагідно, дізнатися більше про життя українців та про ваше чудове місто», – сказав професор.
Роман Козак наголосив: «Українські лікарі дуже професійні, але часто не мають можливостей, аби застосовувати усі свої знання та вміння на практиці».
«Я приїхав, щоб поділитися з колегами новими методиками в інтервенційній радіології, які є мінімально інвазійні. Ми, разом із лікарем Дудою, провели операцію по встановленні венозної порт-системи. Ми вживили порт у вену через шкірний доступ, а не через операційний доступ, як це часто роблять в Україні», – сказав Роман Козак.
Він розповів, що такий метод має багато переваг, але головна – пацієнтові, навіть, не потрібно робити загальну анестезію.
«Таку процедуру пацієнт переносить легше та має можливість у цей же день отримувати хіміотерапію», – сказав Роман Козак.
Заступник генерального директора з хірургічної роботи Львівського онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру (ЛОРЛДЦ) Олег Дуда пояснив, що в онкоцентрі багато хворих, які потребують хіміотерапії, саме тому навики в таких методиках є дуже цінними.
«Йдеться про встановлення порт-системи. Це система, яку встановлюють у велику вену разом із резервуаром під шкірою. Тобто, вже у цей резервуар можна колоти хіміотерапію і вона одразу потраплятиме у велику вену, розчинятиметься у крові та починає діяти на клітини пухлини.
Коли хіміотерапію кололи у вени передпліччя відбувається вплив препарату на венозну стінку, що призводить до її запалення. Є складні випадки, коли внаслідок цього вену просто неможливо знайти. Ця система дає можливість препаратам одразу потрапити у вену та правильно проводити хіміотерапію, адже у порт можна вводити довготривалі ін’єкції», – сказав Олег Дуда.
Він наголосив, що така практика не нова для українських лікарів, але раніше порт-систему ставили хірургічно.
«Зараз у нас відкрилася рентген-операційна і ми маємо можливість робити такі операції», – сказав Олег Дуда.
Олег Дуда зазначив, що професор Козак володіє цікавими методиками, які ще не практикують в Україні.
«Думаю, що це буде не остання наша спільна операція. В майбутньому ми сподіваємось на плідну співпрацю», – наголосив Олег Дуда.
Своєю чергою Роман Козак зазначив, що в Україні він буває не часто, але буде радий приїздити частіше.
Нагадаємо, що 7 жовтня відбувся майстер-клас з торакальної хірургії, який у Львівському онкологічному регіональному лікувально-діагностичному центрі провів розробник методики однопортових малоінвазивних торакальних операцій, лікар із світовим ім’ям – Дієго Гонзаліз Рівас.