Сьогодні, 02.11.2017 р., у засіданні Головної Управи Українського Лікарського Товариства у Львові, у якості почесного гостя прийняв участь президент Українського Лікарського Товариства Північної Америки (УЛТПА – UMANA), п. Андрій Ріпецький.
Членами товариств було обговорено майбутні напрямки співпраці між організаціями, анонси та результати якої будуть висвітлюватись на медіа-ресурсах товариств.
Нижче пропонуємо ознайомчу інформацію про Українське Лікарське Товариство Північної Америки:
Українське Лікарське Товариство Північної Америки (УЛТПА), засноване 1950, – це добровільна неприбуткова організація дипломованих фахівців, які працюють у галузі охорони здоров’я США і Канади. Засновники та члени УЛТПА у своїй діяльності керуються такими завданнями:
1. Об’єднати фахівців українського походження в галузі охорони здоров’я, які зацікавлені в популяризації здорового способу життя серед українців усього світу
2. Поширювати медичні знання та сприяти науковим дослідженням, особливо в сферах важливих для українців
УЛТПА складається з 19 відділів, які діють у США та Канаді. УЛТПА надає регулярну фінансову підтримку медичним конференціям, україномовному часопису “Лікарський Вісник” (Journal of the Ukrainian Medical Association of North America; JUMANA), поширює англомовний інформаційний бюлетень The UMANA News, а також довідник-дворічник про своїх членів.
УЛТПА є співзасновником Світової Федерації Українських Лікарських Товариств (СФУЛТ) і співпрацює з українськими організаціями США та Канади.
Українське Лікарське Товариство Північної Америки (УЛТПА) було створене 1950 року в м. Нью-Йорку як професійна організація медиків.
Лікарі, які еміґрували з України після ІІ світової війни об’єдналися в Товариство під провідництвом д-ра Романа Осінчука. Їхньою первісною метою було ділитися фаховим досвідом серед емігрантів, і розширювати освітні та професійні можливості, а також обмінюватися з колегами знаннями і практичними здобутками. Члени УЛТПА шукали свого представництва серед американських колег за професією і входили в життя новoї країни свого проживання.
Упродовж перших 10-и років кількість членів УЛТПА зросла. Юнаки та дівчата що бажали здобути медичну освіту вступали до американських і канадських медичних шкіл, та поповнювали ряди Товариства. Уже в 1975 році в УЛТПА було зареєстровано 17 відділів: 12 – у США і 5 – у Канаді.
З 1954 року УЛТПА почало публікувати україномовний медичний журнал Лікарський Вісник, або Journal of the Ukrainian Medical Association of North America (JUMANA). Журнал постійно удосконалюється і досі є унікальним медичним фаховим україномовним виданням із детальними резюме англійською мовою.
У 1955 році в Клівленді, Огайо, УЛТПА провело свою Першу медичну наукову конференцію. Відтоді у Північній Америці відбулося 38 наукових медичних з’їздів УЛТПА, а нещодавно, 2005 року, таке зібрання успішно відбулося в Едмонтоні, Альберта, Канада.
у 1995 році УЛТПА започаткувало англомовний інформаційний вісник UMANА News, для розширення меж своєї діяльності і впливу.
Члени УЛТПА формують об’єднання, покликане сприяти обмінові професійною майстерністю і культурною спадщиною із колегами й широким загалом.
УЛТПА запрошує до себе фахівців та медичних науковців українського походження у галузі охорони здоров’я, які прагнуть збагатитися медичним досвідом Північної Америки і поширювати свою лікарську майстерність поміж українцями всього світу.
Членство УЛТПА відкрите для студентів, ординаторів і випускників визнаних профільних навчальних закладів у галузі медицини, стоматології, фармацевтики та їхніх філій, а також для випускників із-поза меж США та Канади, які зацікавлені у здобутті ліцензії у сфері охорони здоров’я.
Хто може стати членом УЛТПА? УЛТПА запрошує всіх фахівців у галузі охорони здоров’я українського походження чи родинними зв’язками з українцями, які мають університетський диплом і дійсну ліцензію на професійну діяльність у США та Канаді.
Категорії:
ДІЙСНИЙ ЧЛЕН: доктор медичних наук, доктор стоматології, доктор остеопатії, доктор хіропрактики.
ЗАСЛУЖЕНИЙ ДІЯЧ (пенсіонер)
ФАРМАЦЕВТ
ЧЛЕН: інші члени, що не належать до категорій „доктор медичних наук, доктор стоматології, доктор остеопатії, доктор хіропрактики, а також фармацевт».
КАНДИДАТ У ЧЛЕНИ: фахівці в галузі охорони здоров’я, які здобули медичну освіту поза межами США і Канади (нові еміґранти).
ОРДИНАТОР
СТУДЕНТ
Веб сайт товариства:
http://www.umana.org