22 лютого відбулася щорічна звітна конференція Українського лікарського товариства у Львові. Перед учасниками конференції виступив голова товариства Олег Дуда.
Під час своєї промови він розповів про діяльність товариства за 2019 рік.
На початку голова УЛТ нагадав присутнім історію створення та діяльності Українського лікарського товариства, яке було засноване у Львові 1910 року професійним товариством лікарів-українців на Західній Україні.
«Метою товариства було і залишається піклування здоров’ям українського народу, оборона професійних інтересів, піднесення знань лікарів. Цих орієнтирів у нашій діяльності ми намагаємось дотримуватися й тепер», – сказав Олег Дуда.
Олег Дуда зазначив, що на сьогодні товариство налічує 67 діючих осередків. За останній рік було відкрито 5 нових осередків та відновлено роботу ще одного.
Знаково, що під час щорічної звітної конференції до товариства долучилося 202 нових члени.
«Це дуже позитивний показник нашої роботи, адже у порівнянні з іншими роками ця цифра є рекордною. Нам вдалося зробити лікарське товариство потужним майданчиком, який популяризує важку працю медиків, захищає та відстоює їхні інтереси», – сказав Олег Дуда.
Однак, незважаючи на позитивну тенденцію, на жаль, є 7 неактивних осередків, так зване «УЛТ в підпіллі». Він закликав лікарів ставати активнішими та реагувати на щоденні виклики.
Голова УЛТ у Львові озвучив питання, які турбують усіх лікарів. Зокрема в частині лікарського самоврядування. Як приклад, Олег Дуда розповів про досвід польських колег.
Їхня лікарська самоврядна організація «Naczelna Izba Lekarska» має реальну вагу та вплив на законодавчому рівні.
«Відштовхуючись від досвіду польських колег робимо висновок, що медицина не може існувати при фінансуванні менше ніж 6,5 % ВВП. Зарплатня лікаря повинна бути не менше трьох середньо зважених зарплат в державі», – сказав Олег Дуда.
Він наголосив, що усе це стане можливим тоді, колі лікарі отримають реальну можливість впливати на ситуацію на законодавчому рівні.
Також Олег Дуда розповів, що в рамках сьомого щорічного конкурсу програми соціальних інвестицій «Україна – житниця майбутнього» УЛТ змагатиметься за грант. Цей проєкт товариства проходитиме за кількома напрямами: просвітницька діяльність – «Навчимось жити здоровими»; освітня програма – обмін досвідом профільних спеціалістів з сімейними лікарями у містах та районах Львівської області; популяризація онкопревенції; профілактика цукрового діабету та інсульту; вакцинація.
Українське лікарське товариство у Львові неодноразово організовувало, або долучалось до проведення різноманітних соціальних проектів. Голова УЛТ у Львові детально розповів, про акцію до Всеукраїнського дня боротьби з онкозахворюваннями грудної залози, яку УЛТ у Львові організувало спільно із департаментом охорони здоров’я Львівської ОДА, центром громадського здоров’я та Львівським онкоцентром.
Проєкт був спрямований на популяризацію онкопревенції серед жіночих колективів у Львівський області. Олег Дуда наголосив, що ця акція працює й досі, як результат – звільшилась кількість жінок, які бажають перевірити власне здоров’я.
Також акції лікарського товариства до дня Святого Миколая “В гості до народного лікаря Мар’яна Панчишина”, до музею історії медицини Галичини завітали діти із порушенням слуху із школи Марії Покрови.
Друга акція “Миколай мандрує до онкохворих дітей” – 12 родин в області, які дідвідали члени УЛТ. Також цього річ, щорічний лікарський бал «Маланка 2020» на якому відбувся благодійний аукціон вилучені кошти, з якого пішли на закупівлю сучасного мультимедійного обладнення для вихованців школи Марії Покрови».
Окремо голова Управи нагадав присутнім про дію юридичного захисту членів товариства.
«Ми залучили партнерів юристів, які готові у режимі 24/7 надавати юридичну допомогу та правову інформація для лікарів. Пріоритетне забезпечення захисту прав та інтересів членів Товариства через надання висококваліфікованої юридичної допомоги на індивідуально-договірних засадах», – сказав Олег Дуда.
Особливу увагу також під час доповіді він звернув на можливості отримати «Certificate of Good Standing», також відомий як Сертифікат про бездоганну репутацію.
«Він служить підтвердженням доброї репутації медичного фахівця та буде необхідний лікарям, які збираються продовжувати навчання, або займатися медичною практикою за кордоном», – пояснив Олег Дуда.
У своїй доповіді Олег Дуда підкреслив проблеми громадського розуміння та нових тарифів на медичні послуги.
«Щодо тарифів, проблема в тому, що цей розрахунок не вирішить конфлікту між лікарями первинної ланки, вторинної і третинної ланки, а лише його посилить. Адже ці тарифи не відображають справжньої вартості пролікованого випадку із застосуванням складних оперативних втручань. Такі проліковані випадки відбуваються на ланці третинної медичної допомоги. У цей час звучать декларації про безоплатне лікування і при наявності скарг від пацієнтів (навіть щодо витрат на медичні засоби, зокрема, забезпечення малоінвазивних лапароскопічних чи торакоскопічних втручань), можливе розірвання договору із закладом охорони здоров’я», – підсумував Олег Дуда.
Він також зазначив, якщо люди не розуміють суті реформ, то закон наповнюється абсолютно іншим змістом.
«Якщо буде прийнятий закон «Про лікарське самоврядування», то чи готові ми до трансформації, чи зможемо провести чесні вибори керівництва самоврядної лікарської організації, та чи готові заповнити вакуум кадрів у лікарській палаті? Будемо готові якщо вийдемо з «підпілля» – зазначив голова УЛТ у Львові Олег Дуда.
Присутні на конференції затвердили звіт голови та головної Управи УЛТ у Львові й одноголосно визнали їх роботу доброю.
Нагадаємо, як повідомляли раніше, під час щорічної звітної конференції Українського лікарського товариства у Львові учасники конференції підтримали ініціативу присвоїти звання почесного члена УЛТ голові комісії юридичного і соціального захисту Олегу Іванціву за особливі заслуги в розвитку медицини та професійній діяльності.