31 січня відбувся міжуніверситетський круглий стіл, під час якого в режимі онлайн-конференції керівники медичних вищих навчальних закладів з усієї України обговорили нагальні питання, які стосуються порядку врегулювання діяльності та економічної співпраці їх клінічних кафедр, що діють на базі лікувальних установ.
В обговоренні приймали участь керівники 17 медичних вузів України та 3 загальних університетів, де навчаються студенти за медичними спеціальностями.
Ініціатором проведення круглого столу виступив Запорізький державний медичний університет.

Позицію Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького озвучив ректор, академік НАМН України, професор Борис Зіменковський, а також перший проректор з науково-педагогічної роботи, член-кореспондент НАМН України, професор Мечислав Гжегоцький, відповідальний за лікувально- профілактичну роботу, професор Олександр Зінчук, декан факультету післядипломної освіти , доцент Орест Січкоріз, керівник навчального відділу, доцент Ірина Солонинко, голова профспілкового комітету працівників ЛНМУ ім. Данила Галицького, професор Ігор Держко.

В обговоренні також взяв участь голова Українського лікарського товариства у Львові Олег Дуда.
В процесі обговорення учасники намагалися знайти рішення, аби врегулювати ситуацію, яка склалася на сьогодні. Другий етап медреформи, який розпочнеться вже з 1 квітня, передбачає старт Програми медичних гарантій. Відтак доступ до лікування хворих матимуть лише лікарі, які зареєстровані в єдиній системі e-Healhs.
За таких умов медичні виші та спеціалізовані медичні заклади опиняються у ситуації, коли науково-педагогічні працівники клінічних кафедр, асистенти, аспіранти не матимуть законної можливості консультувати, лікувати, оперувати хворих, а студенти не зможуть навчатися у лікарняних умовах.
Під час реформування законотворці не врахували професорсько-викладацький склад медичних університетів, адже у Національній службі здоров’я України можуть бути зареєстровані лише штатні працівники медичних закладів.

Ще одне питання, яке обговорили під час круглого столу – це статус приміщень, які займають клінічні кафедри на базах лікарень. Зокрема, наразі незрозуміло чи повинна кафедра платити оренду і які для цього є підстави.
Усі університети вислови свої думки та пропозиції. Команда Львівського національного медичного університету також підготувала свої пропозиції та зауваження, які стосуються законодавчих змін.
Учасники круглого столу підготували резолюцію, яку скерують у Кабінет Міністрів та профільну депутатську комісію Верховної Ради України.

Зокрема, у документі йдеться про нагальне внесення змін у законодавчі акти та введення у правове поле статусу клінічних кафедр.
Резолюцію підписали усі керівники вищих медичних навчальних закладів України.
Нагадаємо, як повідомляли раніше, 31 січня, у Музеї історії медицини Галичини імені Мар’яна Панчишина відкрилася виставка присвячена 100-річчю славетного українського лікаря, доктора медичних наук, професора Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького Юліана Ілліча Децика.
За матеріалами Відділу комунікації і промоції ЛНМУ ім. Д. Галицького